Zákonné pojištění vozidel – kalkulačka povinného ručení

Na trhu existují kalkulačky povinného ručení jako ja ta naše, které vám umožní po zadání základních údajů z velkého techničáku, najít optimální zákonné pojištění pro vás seřazené od té nejlevnější a základní varianty až po tu řekněme více oslazenou. Stačí si jen vybrat, kliknout na ni, vyplnit osobní údaje a odeslat. Obratem vám přijde smlouva a po jejím odeslání zpět na naši adresu a úhradě ceny zákonného pojištění vozidla na účet pojišťovny vám přijde ihned i Zelená karta. A můžete začít jezdit.

Kdo má šanci platit méně za zákonné pojištění vozidel?

Pojišťovny se již během těch 20 let svobodnéhu trhu naučily provádět segmentaci klientů a určovat, které skupiny řidičů způsobují méně nehod a jsou tedy pro ně lukrativnější. Tyto se snaží různými výhodami přilákat a udržet, protože jim samozřejmě přinášejí vyšší zisky.

Jaký řidič tedy má šanci na nejnižší cenu zákonného pojištění vozidla tedy nejlevnější povinné ručení na trhu?

  • v první řadě, ten co dlouhou dobu nebourá. Takový řidič může mít slevu i více než 50% z ceny zákonného pojištění vozidla
  • Dále klienti z menších měst a vesnic. Ty zvýhodňuje např. Povinné ručení Wustenrot
  • Déle jezdící a starší řidiči oproti mladým a nezkušeným
  • Nepodnikatelé vůči podnikajícím osobám
  • Lékaři mají rovněž výhody oproti ostatním
  • musí si provést porovnání povinného ručení mezi jednotlivými pojišťovnami

Každopádně nalézt nejlevnější variantu vám pomůže naše kalkulačka povinného ručení. Pokud nechcete obcházet jednotlivé pojišťovny a složitě porovnávat jednotlivé varianty a ztrácet s tím moře času a s výsledkem který bude v nejlepším případě podobný tomu, který zde budete mít za pár minut pak ji určitě využijte. Jistě si vyberete.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:
Další informace k tématu pojištění vozidel. Tvoří ho v podstatě dva produkty a to zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a havarijní pojištění, které je nepovinné a kryje škody viníkovi na vlastním vozidle a v případě událostí jako krádeže a živelní události.

Zákonné pojištění vozidel u nás provozuje 14 pojišťoven. Největší procentuální nárůst v počtu klientů zaznamenalo Povinné ručení Slavia pojišťovny a rovněž evropské jedničky v pojištění, pojišťovny Allianz a jejího produktu Povinné ručení Allianz. Obecně se dařilo i menším pojišťovnám a jejich prodůktům Povinné ručení HVP a slovinské nabídce Povinné ručení Triglav. Rovněž České podnikatelské pojišťovně z Vienna Insurance Groupe přibyli noví klienti na jejich Povinné ručení ČPP. Dá se říci, že pro nově příchozí pojišťovny na trhu s povinným ručením příliš prostoru již není.