Zákonné pojištění vozidel – najít nejlevnější cenu

Jak najít nejlevnější povinné ručení (zákonné pojištění vozidel)

Ze zákona je patrné, že jde o celkově unifikovaný produkt. Proto každá pojišťovna, která má licenci a tento produkt nabízí by měla mít stejnou nabídku a tedy schopnost získat větší podíl na trhu, dle ekonomických zákonů jen a pouze tím, že sníží cenu unifikovaného produktu, který mohou motoristé získat u všech pojišťoven na trhu. Protože na trhu působí více než desítka pojišťoven snaží se svou nabídku klientům „osladit“, aby nemuseli konkurovat pouze nižší cenou ale i doprovodnými službami což je i povinné ručení ČSOB. A snaží se ušít klientům zákonné pojištění vozidla tzv. na míru. Proto pojišťovny nabízí se slevou různé druhy připojištění, nebo vyšší limity pojistného krytí a nově rovněž např komplexní vyřízení průběhu nehody, či bezplatný pronájem auta nebo jako u povinného ručení Generali pojištění střetu se zvěří. Jak však provést porovnání povinného ručení mezi jednotlivými pojišťovnami?!

Tak, aby uspokojili různé skupiny motoristů. Je jasné, že jiné požadavky na zákonné pojištění vozidla bude mít řidič, který měsíčně najezdí 5-6 tis kilometrů než ten, který najede ročně 10 tis. Km..Pak je zřejmé, že pro každého klienta existuje možnost vybrat si z tisíců a tisíců variant.. Kterou však zvolit?

Najděte si nejlevnější cenu zákonného pojištění vozidel v naší kalkulačce povinného ručení!Další informace k tématu pojištění vozidel. Tvoří ho v podstatě dva produkty a to zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a havarijní pojištění, které je nepovinné a kryje škody viníkovi na vlastním vozidle a v případě událostí jako krádeže a živelní události.

Zákonné pojištění vozidel u nás provozuje 14 pojišťoven. Největší procentuální nárůst v počtu klientů zaznamenalo Povinné ručení Slavia pojišťovny a rovněž evropské jedničky v pojištění, pojišťovny Allianz a jejího produktu Povinné ručení Allianz. Obecně se dařilo i menším pojišťovnám a jejich prodůktům Povinné ručení HVP a slovinské nabídce Povinné ručení Triglav. Rovněž České podnikatelské pojišťovně z Vienna Insurance Groupe přibyli noví klienti na jejich Povinné ručení ČPP. Dá se říci, že pro nově příchozí pojišťovny na trhu s povinným ručením příliš prostoru již není.