Zákonné pojištění vozidel – zrušení smlouvy

Zrušení smlouvy o zákonném pojištění vozidla

V případě, že dojdete k názoru, že vám pojištění vozidla k ničemu není máte možnost takové pojištění zrušit.

Musíte své vozidlo odhlásit z evidence a to buď dočasně nebo trvale a vrátit do 7 dnů registrační značku vozidla a technický průkaz na dopravní inspektorát. Za to zaplatíte 100 Kč poplatek. Pokud máte vozidlo odhlášené pouze dočasně, můžete tak učinit na maximální dobu 18 měsíců, po kterém vám inspektorát vrátí SPZ a techničák.

Vozidlo musíte v případě vyřazení z evidence odstranit z veřejného prostranství a komunikací a umístit na soukromý pozemek.

Možná bude levnější najít si nejlevnější povinné ručení online, což můžete učinit zde..Další informace k tématu pojištění vozidel. Tvoří ho v podstatě dva produkty a to zákonné pojištění odpovědnosti za škodu a havarijní pojištění, které je nepovinné a kryje škody viníkovi na vlastním vozidle a v případě událostí jako krádeže a živelní události.

Zákonné pojištění vozidel u nás provozuje 14 pojišťoven. Největší procentuální nárůst v počtu klientů zaznamenalo Povinné ručení Slavia pojišťovny a rovněž evropské jedničky v pojištění, pojišťovny Allianz a jejího produktu Povinné ručení Allianz. Obecně se dařilo i menším pojišťovnám a jejich prodůktům Povinné ručení HVP a slovinské nabídce Povinné ručení Triglav. Rovněž České podnikatelské pojišťovně z Vienna Insurance Groupe přibyli noví klienti na jejich Povinné ručení ČPP. Dá se říci, že pro nově příchozí pojišťovny na trhu s povinným ručením příliš prostoru již není.